Dlaczego warto założyć firmowy profil na FaceBook?

W prowadzeniu swojej działalności kluczowe, aby odnieść sukces, jest zbudowaniu świadomości marki wśród odbiorców. Dlatego tak ważne jest, żeby zaistnieć wśród nich. Do tego idealne sprawdzi się posiadanie firmowego konta na portalu Facebook, ponieważ to właśnie on jest najpopularniejszym miejscem, które jest często odwiedzane przez potencjalnych klientów.

Po pierwsze widoczność

Ważne jest aby zwracać uwagę na widoczność, a ją można zbudować przy niewielkich kosztach własnie z wykorzystaniem Facebooka. To tutaj można publikować treści poradnikowe, zdjęcia zza kulis i informacje na temat marki. Tym sposobem nie tylko będziemy zwiększać swoją widoczność, ale też zbudujemy pewien wizerunek firmy, który wpłynie na wynik finansowy przedsiębiorstwa.

Monitoring marki

Produkując rzeczy czy wykonując usługi, ważne jest, aby słuchać swoich odbiorców, dla których to robimy. Konto firmowe na Facebooku jest idealnym miejsce, żeby posłuchać czego tak naprawdę chcą klienci. Możemy dzięki temu monitorować pozytywne i negatywne opinie o firmie i w porę na nie reagować. Pozwoli to na ewentualne rozwiązanie kryzysu zanim się rozwinie. Ale to też budowanie zaufania, ponieważ klienci lubią jeśli są zauważeni i docenieni, a jak marka zwraca się do nich osobiście to czują się wyjątkowo i chętniej polecają ją dalej.

Promocja

W dzisiejszych czasach nie ma lepszej metody na promocję produktów czy usług, niż własnie konto firmy na Facebooku. To za jej pomocą, można reklamować produkty, informować na bieżąco o promocjach czy robić konkursy i quizy, żeby zaangażować klientów do współpracy. Klienci lubią wiedzieć, dlatego jeśli są stale informowani o różnych rzeczach, chętniej nawiązują kontakty z marką, a co za tym idzie mogą polecać ją dalej i robić nam darmową reklamę.

Dotarcie do większej grupy odbiorców

Jedną z ważniejszych zalet konta firmowego na Facebooku są duże możliwości dotarcia. Codziennie na tym portalu przewija się sporo osób, a to idealna szansa, aby przy stosunkowo niewielkich kosztach (często nawet za darmo!) zwiększać swoją bazę klientów i budować pozytywny wizerunek firmy. Warto więc budować profesjonalny i spójny wizerunek, aby móc pozyskiwać nowych klientów. Nie trzeba też inwestować dużych nakładów gotówkowych, wystarczy tylko regularna i systematyczna praca na tym portalu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *