Google Drive logowanie krok po kroku

Google Drive – Kilka informacji ogólnych

Dyski przenośne i chmury rozwiązują dzisiaj wiele problemów z dostępnością do plików. Przydają się, zwłaszcza gdy chcemy mieć dostęp do pliku na wielu urządzeniach. Przydaje się też, gdy chcemy wraz z kilkoma użytkownikami pracować nad jednym plikiem. Dodatkowo plik ten będzie automatycznie zapisywany w chmurze, więc nie grozi nam jego utrata. Wymagania to jedynie urządzenie z dostępem do internetu i aplikacja, która ułatwia korzystanie i poruszanie się po dysku. Oczywiście aplikacja Google Drive nie jest obowiązkowa i dysk dostępny jest przede wszystkim przez stronę internetową. Google Drive zapewnia nam darmowy dostęp do dysku o pojemności 15 GB. W dodatku logowanie jest bardzo proste i nie wymaga specjalistycznych umiejętności informatycznych. Warto także zainstalować przeglądarkę internetową Google Chrome, która ułatwia korzystanie z dysku. Nie jest jednak wymagana i dysk można otworzyć z każdej przeglądarki internetowej.

Google Drive logowanie krok po kroku

Krok pierwszy

Na początku naszym celem będzie założenie darmowego konta. Wyszukujemy więc w naszej przeglądarce hasło „Google Drive” lub wchodzimy na stronę https://www.google.com/drive/. Na ekranach powinny pojawić nam się dwie opcje wyboru: „Dla klientów indywidualnych” lub Dla Firm. Jeżeli zaczynasz korzystanie z dysku lub chcesz go otworzyć dla siebie, kliknij opcję „Otwórz Dysk Google” pod oknem dla klientów indywidualnych.

Krok drugi

W tym momencie powinno nas odesłać do strony logowania. Jeżeli posiadasz już konto na poczcie internetowej „Gmail”, to możesz użyć swojego konta do zalogowania się na dysku i korzystania z niego. Jeżeli natomiast nie posiadasz konta pocztowego, musisz je utworzyć. Odbywa się to poprzez kliknięcie „utwórz konto” i następnie „dla mnie” lub „do zarządzania moją firmą” pod oknem logowania. Oczywiście, jeśli zaczynasz, to wybierz opcję dla mnie.

Krok trzeci (jeśli się nie zalogowałeś)

Następnie powinieneś uzupełnić swoje dane w postaci imienia, nazwiska, nazwy użytkownika konta e-mail oraz wpisanie hasła i jego potwierdzenia. Oczywiście hasło należy zapamiętać lub zapisać w miejscu, do którego tylko my mamy dostęp. W następnym oknie zostaniemy poproszeni o podanie dodatkowych danych jak numer telefonu, płeć, daty urodzin oraz dodatkowego adresu e-mail w razie zguby hasła do naszego konta. Google Drive to bowiem nie tylko konto z dyskiem, ale także szereg innych aplikacji jak właśnie e-mail, kalendarz, zdjęcia etc. Zostało nam jeszcze potwierdzenie naszych danych i zaakceptowanie regulaminu firmy Google.

Krok Czwarty

Voilà jesteśmy zalogowani. Strona powinna nas przenieść do otwartego dysku Google. Google drive pozwala na korzystanie z aplikacji na systemach Android oraz IoS. W tym wypadku wystarczy wejść do Sklepu Play lub Appstore, ściągnąć aplikację Google Drive i postąpić w podobnych krokach powyżej. Ponowne logowanie w przeglądarce jest bardzo proste. Wystarczy wejść na stronę https://www.google.com/, ponownie się zalogować lub jeśli już jesteśmy zalogowani kliknąć symbol 9 kwadracików i wybrać z listy ikonek Dysk. Aplikacje na androida lub Ios powinny nas zalogować automatycznie.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *