Jak działa wyszukiwarka znaków towarowych?

Choć pewnie na co dzień nie zdajemy sobie z tego sprawy, na każdym kroku otaczają nas znaki towarowe. Nazwy, loga i grafiki widnieją na produktach, banerach i plakatach, w reklamach telewizyjnych, radiowych i internetowych. Firmy prześcigają się w tworzeniu i wymyślaniu charakterystycznych i zapadających w pamięć symboli i haseł, które pomogą im wyróżnić się z ogromu konkurencji. Znana marka otwiera drzwi do popularności, sprawia, że klienci chętniej sięgają po takie produkty i usługi, nawet jeśli są one nieco droższe i nie zawsze lepsze jakościowo od ich tańszych, lecz mniej znanych zamienników.

Wyszukiwarka znaków towarowych

Znak towarowy służy do identyfikacji produktów, wyróżniania się na tle konkurencji. Chyba każdy z nas kojarzy pewne firmy i rozpozna je już na podstawie mignięcia charakterystycznego logo albo usłyszenia znanej nazwy. Taka renoma daje olbrzymią szansę na sukces i popyt na oferowane przez siebie usługi i produkty. Dlatego jeśli chcesz wprowadzić na rynek nowy produkt, jest to kwestia, nad którą zdecydowanie warto solidnie pogłówkować, gdyż od niej mogą zależeć dalsze losy i dalsza „kariera” naszego wymarzonego dzieła bądź artykułu. Kiedy już mamy wymyślony jedyny w swoim rodzaju, wyjątkowy znak towarowy, powinniśmy go zarejestrować, aby był chroniony prawnie i nikt inny w przyszłości i bez naszej zgody go nie wykorzystał. Wśród mnogości firm i produktów można jednak mieć pewne wątpliwości, czy pomysł, który wpadł nam do głowy, aby na pewno jest niepowtarzalny i nikt wcześniej już na niego nie wpadł? Do tego celu służy wyszukiwarka europejskich znaków towarowych.

Znaki towarowe – wyszukiwarka

W celu sprawdzenia potencjalnego znaku towarowego, należy skorzystać z prostej w obsłudze wyszukiwarki. Znajdziemy ją na przykład na stronie oficjalnego Urzędu Patentowego Rzeczypospolitej Polskiej. Za pomocą kilku kliknięć i wpisaniu interesującego nas hasła, jesteśmy w stanie szybko i sprawnie sprawdzić, czy dany znak towarowy jest wolny, czy jednak został już wcześniej przez kogoś stworzony i wykorzystany. Jednak choć wyszukiwarka znaków towarowych UE to bardzo przydatna usługa, zdarzają się sytuacje, gdzie potrzebujemy dodatkowej, fachowej pomocy w celu zgłoszenia znaku towarowego oraz późniejszej jego ochrony. Tutaj z pomocą przychodzi kancelaria patentowa Patpol.pl! To prawdziwy lider w branży ochrony własności intelektualnej, działający na rynku już od 1966 roku, świadczący profesjonalne usługi z zakresu prawa patentowego, ochrony wynalazków, wzorów użytkowych i przemysłowych, znaków towarowych, praw autorskich, zarówno w kraju, jak i za granicą.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *