Jak reklamować firmę w Internecie?

Internet, to medium, bez którego dziś żadna firma nie może się obejść. To w internecie klienci szukają produktów i usług i nawet jeśli nie kupują bezpośrednio w sieci, to sprawdzą i porównają produkt w internecie zanim ruszą do sklepów na zakupy.

Dlatego wiele osób szuka sposobów i zastanawia się jak reklamować firmę w internecie.

Sposobów reklamowania się w internecie jest bardzo dużo. W zasadzie można by na ten temat kilka książek napisać. W tym artykule skupimy się a absolutnych podstawach, o które należy zadbać reklamując firmę w internecie.

4 Sposoby reklamowania firmy w internecie

 1. Strona internetowa
  Każda firma, która zastanawia się jak reklamować firmę w internecie, powinna mieć swoją stronę internetową.  Strona internetowa, to magnes przyciągający klientów do twojej firmy. Na stronie internetowej potencjalny klient może dowiedzieć się czegoś więcej o firmie, zobaczyć cennik, ofertę, opinie klientów.  Bardzo często właśnie na stronie internetowej firmy, klienci dokonują zakupu produktu lub usługi.
 2. Dodaj firmę do Google Maps
  Google Maps pokazują wyniki wyszukiwania na górze strony i kierują do strony internetowej firmy w danym mieście. Jeśli np. wpiszemy w wyszukiwarkę frazę „usługi budowlane Warszawa”, to na pierwszej stronie pojawią się właśnie wyniki Google Maps.
  Klient może przejść do panelu Google Maps danej firmy i tam znajdzie informacje o firmie, jej lokalizacji, dane teleadresowe, opinie i link do strony internetowej. Jest, to darmowa i bardzo skuteczna reklama.
 3. Płatna reklama w Google ADS
  Jeśli mamy juz dobrze zaprojektowaną stronę internetową, oraz profesjonalnie napisane treści, które zachęcają do zakupu produktów i usług, to nie ma szybszej drogi reklamowania firmy w internecie jak płatna reklama w Google ADS.Google ADS, to system reklamowy, który wyświetla reklamy na samej górze strony, oraz na samym dole. Jeśli wpiszemy w wyszukiwarkę np. takie frazy kluczowe jak: hydraulik Warszawa, mechanik samochodowy Wrocław, usługi sprzątające Śląsk, itd. to w pierwszej kolejności wyświetlą się reklamy Google, które przekierowują internautów na konkretne strony internetowe.

  Zasada jest prosta. Dzisiaj uruchamiasz reklamę w Google ADS i jutro masz ruch na stronie internetowej i potencjalnych klientów. Jeśli zastanawiasz się jak reklamować firmę w internecie, to płatna reklama w Google jest świetnym rozwiązaniem.

 4. Płatna reklama na Facebook ADS
  Płatna reklama na Facebooku jest bardzo podobna do reklamy w Google z tą różnicą, że w Google ADS płacisz wtedy gdy ktoś kliknie w reklamę, a w systemie reklamowym Facebooka płacisz za wyświetlenia reklamy. System reklamowy Facebooka ma również o wiele większe możliwości targetowania klientów. Jest, to również bardzo skuteczna forma reklamy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *