Kiedy warto skorzystać z usług biura pracy? Trzy sytuacje z życia pracodawcy

W czerwcu 2022 roku stopa bezrobocia w Polsce spadła do poziomu 4,9 proc. To najniższy wynik od 32 lat i jeden z najniższych w całej Unii Europejskiej. Nie wszyscy jednak się z tego cieszą, a na pewno nie pracodawcy, którzy mają coraz większe problemy z pozyskiwaniem nowych pracowników. W wielu branżach rekrutacje potrafią się ciągnąć tygodniami i miesiącami, co w oczywisty sposób zaburza funkcjonowanie firmy. Tym samym rośnie zainteresowanie profesjonalnymi usługami rekrutacyjnymi. W naszym artykule omawiamy trzy sytuacje, w których zdecydowanie warto skorzystać z pomocy biura pracy.

Gdy nasilają się problemy z pozyskiwaniem nowych pracowników

Jeśli od dłuższego czasu obserwujesz narastające trudności z obsadzaniem etatów w Twojej firmie, to nie może to być kwestia przypadku. Jedną z przyczyn jest oczywiście niskie bezrobocie, jednak nie bagatelizujmy również działań konkurencji, źle zaplanowanej strategii rekrutacyjnej oraz podstawowych błędów popełnionych na etapie tworzenia i publikowania ogłoszeń.

Nieskuteczna rekrutacja to droga rekrutacja, dlatego nie należy przechodzić nad tym do porządku dziennego. Reakcją pracodawcy powinno być skorzystanie z pomocy ekspertów od pozyskiwania pracowników, czyli właśnie doświadczonego biura pracy, które ma o wiele większe możliwości w zakresie przeprowadzenia efektywnej rekrutacji.

Pamiętaj również, że biuro pracy to nie pośredniak. Profesjonalne agencje gwarantują swoim klientom znacznie większe zaangażowanie w proces pozyskiwania nowych pracowników, oferując o wiele szerszy zakres usług. Więcej o tym przeczytasz w artykule na stronie https://crewforyou.pl/biuro-pracy-we-wroclawiu-w-czym-jest-lepsze-niz-posredniak/.

Gdy chcesz skorzystać z pracowników tymczasowych

Pracownicy tymczasowi są wielkim wsparciem dla tych firm, które z jednej strony mają problemy z obsadzeniem stanowisk etatowych, a z drugiej potrzebują wzmocnić kadrę zespołu tylko w momencie wzrostu liczby zamówień, np. w sezonie (firmy budowlane, duże gospodarstwa rolne, przedsiębiorstwa z branży gastronomicznej etc.).

Jeśli rozważasz skorzystanie z pracowników tymczasowych, to najlepiej będzie zacząć od skontaktowania się z biurem pracy, które specjalizuje się w outsourcingu pracowniczym. Po poznaniu Twoich oczekiwań biuro rozpocznie rekrutację pracowników, zatrudni ich, a następnie skieruje do pracy w Twoim zakładzie.

Outsourcing pracowniczy jest bardzo korzystny dla przedsiębiorcy – nie tylko dlatego, że zwalnia z konieczności tworzenia nowych i kosztownych etatów, ale też pozwala przerzucić wszystkie obowiązki kadrowo-płacowe na agencję zatrudnienia, z którą rozliczamy się w formule B2B.

Gdy planujesz zatrudnić cudzoziemców

Zatrudnienie pracowników innej narodowości niż Polska dla wielu firm jest receptą na trudną sytuację na rynku pracy. Nie jest to jednak wcale takie proste. Cudzoziemcy, zwłaszcza posiadający konkretne kwalifikacje i porozumiewający się po polsku, są rozchwytywani przez pracodawców. Swojej szansy najlepiej jest więc szukać wśród tych osób, które jeszcze nie zdecydowały się na emigrację zarobkową do Polski.

W znalezieniu takich pracowników pomoże Ci doświadczone biuro pracy, które wśród swoich specjalizacji ma usługę zatrudniania cudzoziemców – przede wszystkim ze Wschodu (Ukrainy, Białorusi, Mołdawii, Gruzji czy Armenii).

Skorzystanie z pomocy biura to bardzo rozsądna decyzja. Z jednej strony oszczędzisz sobie problemów związanych z wyszukaniem pracowników, a z drugiej z legalizacją ich pracy w Polsce – biuro zajmie się tym wszystkim w sposób kompleksowy.

Jakie biuro pracy wybrać?

Szukając biura pracy skup się na tych agencjach, które cieszą się dobrą opinią wśród dotychczasowych klientów, najlepiej z pokrewnej branży. Zwróć również uwagę na zakres oferty biura – czy specjalizuje się ono wyłącznie w typowym pośrednictwie pracy, czy może gwarantuje również dostęp do innych usług, w tym outsourcingu pracowniczego, rekrutowania i legalizowania pracy cudzoziemców czy outsourcingu kadrowo-płacowego.

Szczególnie polecanym biurem pracy we Wrocławiu jest Crew For You, czyli agencja HR zapewniająca kompleksową obsługę kadrową przedsiębiorstw. Z jej pełną ofertą zapoznasz się na stronie https://crewforyou.pl/.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *