Poczta Gmail logowanie krok po kroku

Poczta elektroniczna jest obecnie bardzo popularnym środkiem komunikacji. Co prawda do szybkich wiadomości o prowadzeniu dialogu bardziej nadają się komunikatory. Jednak to e-maile pomagają nam zachować ważne wiadomości, przesłać pliki do 25 MB i pozwalają nam zapewnić formalność między uczniem a nauczycielem, a także między klientami i firmą, z którą współpracujemy. Tym bardziej że e-mail bardziej kojarzy nam się z pracą zaś komunikator z rozrywką i prywatnością. Poczta Gmail jest rozchwytywana, gdyż zapewnia nam wygodę, łatwość logowania, dostępność, a także wiele atrybutów dodatkowych. Możemy do nich zaliczyć możliwość otworzenia dysku w chmurze czy skorzystania z darmowego edytora tekstów od firmy Google. Przy czym logowanie do poczty Gmail jest proste, wygodne i oczywiście darmowe.

Krok pierwszy

Logowanie do poczty Gmail należy rozpocząć od wejścia na stronę. W tym celu wpisujemy w okno wyszukiwarki internetowej frazę „Gmail” i klikamy pierwszy w kolejności tytuł lub wchodzimy poprzez kliknięcie link https://www.google.com/intl/pl/gmail/about/.

Krok drugi

Powinno nam się ukazać okno z wypisanymi zaletami założenia poczty elektronicznej Gmail. W prawym górnym rogu powinny znajdować się zakładki „zaloguj się” lub „utwórz konto”. Jeżeli nie posiadamy konta, powinniśmy najpierw je utworzyć, czego będzie dotyczył krok trzeci, lub zalogować, czego dotyczy krok czwarty. Wobec tego klikamy w interesującą nas zakładkę.

Krok trzeci – rejestracja

Następnie wyskakują nam okienka, w którym należy podać nasze dane w postaci imienia i nazwiska, loginu konta Gmail oraz hasła i jego powtórzenia. Należy tutaj zwrócić uwagę, by posiadać przynajmniej jedno konto z poważnym loginem, ponieważ mało która dorosła osoba będzie nas chciała potraktować poważnie, gdy dostanie mail od ciasteczko@gmail.com”. Hasło należy oczywiście podać dość silne, byśmy tylko my je zapamiętali i zalecam zapisanie go dodatkowo gdzieś na kartce, gdzie tylko my będziemy mieli dostęp. Po wybraniu parametrów należy kliknąć przycisk Dalej”.

rejestracja II

Tutaj należy podać informacje dodatkowe takie jak numer telefonu, płeć i ew. drugie konto e-mail, z którego korzystamy. Będzie to pomocne w razie potrzeby odzyskania zgubionego hasła. Po uzupełnieniu i kliknięciu przycisku „Dalej zostanie nam jeszcze do zaakceptowania polityka firmy na następnej stronie. Po zaakceptowaniu strona powinna nas automatycznie zalogować do konta Gmail.

Krok czwarty – Logowanie

W tym wypadku wybieramy opcję „Zaloguj się”. Następnie w pojawiającym się oknie należy podać adres e-mail oraz hasło, którego użyliśmy do rejestracji. Jeżeli nie pamiętamy naszego adresu e-mail lub hasła możemy skorzystać z opcji „Nie pamiętasz adresu?”, lub „nie pamiętasz hasła?”. Jednak użycie ich będzie możliwe tylko w przypadku gdy podaliśmy dodatkowe informacje odnośnie kontaktu do nas. Zalecane jest także zainstalowanie przeglądarki Google Chrome, dla wspomagania konta Gmail. Dla urządzeń z systemem Android lub Ios możliwe jest użycie wygodnej aplikacji „Gmail” znajdującej się odpowiednio w sklepie play, lub Appstore.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *