Wszystko, co powinieneś wiedzieć o drukarniach internetowych, ale boisz się zapytać

Skuteczna komunikacja jest możliwa tylko wtedy, gdy posługujemy się wspólnym językiem. Zatem, co powinniśmy wiedzieć, zanim rozpoczniemy kontakt z drukarnią internetową?

Nie jesteśmy sami

Niewiedza nie powinna być przeszkodą, przez którą nie zrealizujemy swoich celów marketingowych. Jeżeli decydujemy się na współpracę z profesjonalną drukarnią, taką jak np. JKB Print możemy liczyć na fachowe wsparcie i wyjaśnienia zagadnień związanych z drukiem. Jeżeli jednak zależy nam, aby być kilka kroków do przodu, możemy zapoznać się z podstawowymi pojęciami związanymi z branżą drukarską. W pierwszej kolejności powinniśmy zapoznać się z formatami. Owszem, jest ich sporo. Powinny one być brane pod uwagę, zanim jeszcze rozpoczniemy przygotowania projektu. Formaty w zależności od stosunku wysokości do boku są numerowane literami alfabetu. Następnie są opisywane liczbami. Im mniejsza liczba, tym format większy. Jednak wynikają one logicznie z siebie nawzajem, przykładowo: jeden plakat formatu A1, to dwa zestawione ze sobą w poziomie plakaty A2. I analogicznie A3 to podwójne A2.

Żargon techniczny dla każdego

Ponadto dobrze zorientować się, na czym polega różnica pomiędzy drukiem offsetowym i cyfrowym. Dzięki temu będziemy w stanie podjąć decyzję o druku w sposób, który będzie dla nas najbardziej ekonomiczny. Zasadę tę można uprościć: duże nakłady = druk offsetowy, małe nakłady = druk cyfrowy. Drukarnie, takie jak np. JKB Print, oferują pełną dowolność w zakresie druku. Kolejny ważny aspekt należy bardziej do projektanta graficznego, ale ma także wpływ na wykonanie druku: to wybór pomiędzy grafiką rastrową i wektorową. W grafice wektorowej rozmiar nie ma znaczenia. W rastrowej ma. Krótko mówiąc: grafika wektorowa opiera się na obiektach zdefiniowanych matematycznie, których wygląd będzie dopasowywał się do rozmiaru. Druk rastrowy można omówić na przykładzie wydruku zdjęcia z telefonu. Im większe zdjęcie zdecydujemy się wydrukować, tym gorszej jakości ono będzie.

Drukarnie internetowe dla każdego – JKB Print

Niezależnie od tego, na jakim stopniu zaawansowania jest nasza wiedza z zakresu drukarstwa, pamiętajmy o jednym – niewiedza jest rzeczą ludzką, a pracownicy drukarni są od tego, żeby wspomóc nas w potrzebie. Jeżeli zlecamy do wydruku swoje pierwsze materiały, możemy czuć się nieco zakłopotani, ale w rzeczywistości nie ma powodów do obaw. Drukarnie internetowe mają swoją szczególną zaletę polegającą na konkretnym wyborze materiałów za pomocą formularzy. Dzięki temu możemy określić wszystkie niezbędne parametry, zanim wyślemy plik do druku. To sprawi, że będziemy musieli zastanowić się nad poszczególnymi aspektami naszych projektów, co przekłada się na wykluczenie błędów podczas realizacji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *