Google Drive logowanie krok po kroku

Google Drive – Kilka informacji ogólnych

Dyski przenośne i chmury rozwiązują dzisiaj wiele problemów z dostępnością do plików. Przydają się, zwłaszcza gdy chcemy mieć dostęp do pliku na wielu urządzeniach. Przydaje się też, gdy chcemy wraz z kilkoma użytkownikami pracować nad jednym plikiem. Dodatkowo plik ten będzie automatycznie zapisywany w chmurze, więc nie grozi nam jego utrata. Wymagania to jedynie urządzenie z dostępem do internetu i aplikacja, która ułatwia korzystanie i poruszanie się po dysku. Oczywiście aplikacja Google Drive nie jest obowiązkowa i dysk dostępny jest przede wszystkim przez stronę internetową. Google Drive zapewnia nam darmowy dostęp do dysku o pojemności 15 GB. W dodatku logowanie jest bardzo proste i nie wymaga specjalistycznych umiejętności informatycznych. Warto także zainstalować przeglądarkę internetową Google Chrome, która ułatwia korzystanie z dysku. Nie jest jednak wymagana i dysk można otworzyć z każdej przeglądarki internetowej.

Google Drive logowanie krok po kroku

Krok pierwszy

Na początku naszym celem będzie założenie darmowego konta. Wyszukujemy więc w naszej przeglądarce hasło „Google Drive” lub wchodzimy na stronę https://www.google.com/drive/. Na ekranach powinny pojawić nam się dwie opcje wyboru: „Dla klientów indywidualnych” lub Dla Firm. Jeżeli zaczynasz korzystanie z dysku lub chcesz go otworzyć dla siebie, kliknij opcję „Otwórz Dysk Google” pod oknem dla klientów indywidualnych.

Krok drugi

W tym momencie powinno nas odesłać do strony logowania. Jeżeli posiadasz już konto na poczcie internetowej „Gmail”, to możesz użyć swojego konta do zalogowania się na dysku i korzystania z niego. Jeżeli natomiast nie posiadasz konta pocztowego, musisz je utworzyć. Odbywa się to poprzez kliknięcie „utwórz konto” i następnie „dla mnie” lub „do zarządzania moją firmą” pod oknem logowania. Oczywiście, jeśli zaczynasz, to wybierz opcję dla mnie.

Krok trzeci (jeśli się nie zalogowałeś)

Następnie powinieneś uzupełnić swoje dane w postaci imienia, nazwiska, nazwy użytkownika konta e-mail oraz wpisanie hasła i jego potwierdzenia. Oczywiście hasło należy zapamiętać lub zapisać w miejscu, do którego tylko my mamy dostęp. W następnym oknie zostaniemy poproszeni o podanie dodatkowych danych jak numer telefonu, płeć, daty urodzin oraz dodatkowego adresu e-mail w razie zguby hasła do naszego konta. Google Drive to bowiem nie tylko konto z dyskiem, ale także szereg innych aplikacji jak właśnie e-mail, kalendarz, zdjęcia etc. Zostało nam jeszcze potwierdzenie naszych danych i zaakceptowanie regulaminu firmy Google.

Krok Czwarty

Voilà jesteśmy zalogowani. Strona powinna nas przenieść do otwartego dysku Google. Google drive pozwala na korzystanie z aplikacji na systemach Android oraz IoS. W tym wypadku wystarczy wejść do Sklepu Play lub Appstore, ściągnąć aplikację Google Drive i postąpić w podobnych krokach powyżej. Ponowne logowanie w przeglądarce jest bardzo proste. Wystarczy wejść na stronę https://www.google.com/, ponownie się zalogować lub jeśli już jesteśmy zalogowani kliknąć symbol 9 kwadracików i wybrać z listy ikonek Dysk. Aplikacje na androida lub Ios powinny nas zalogować automatycznie.

 

Google Drive logowanie krok po kroku
Rate this post

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *